Проект "Вчимося жити разом"

Партнери проекту

/Files/images/100x100.png/Files/images/worldshelp_1 (1).jpg /Files/images/autta_1.gif /Files/images/EU-Logo.jpg /Files/images/Mon_2.jpg /Files/images/UNISEF_1.jpeg

ПРО ПРОЕКТ

Як виник проект

Коли на сході України розпочався збройний конфлікт і величезна кількість родин з дітьми стали вимушеними переселенцями, виникло багато проблем з їхньою адаптацією на новому місці проживання. Частина дітей перебувала в стресі через побачене вдома, частина не могла звикнути до нового садочка, вихователів, знайти нових друзів, у декого були усі ці та безліч інших проблем.

Тому представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні звернулося до Служби Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) по допомогу у фінансуванні проекту.

/Files/images/image.jpg

«Вчимося жити разом»

Ця організація (Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО)) фінансує операції з надання допомоги жертвам природних та антропогенних катастроф і конфліктів поза межами Європейського Союзу, а від 2012 року в Службі ЕСНО було започатковано ініціативу «Діти миру» для надання підтримки гуманітарним проектам для дітей у зонах конфлікту в різних країнах світу.

Отже, проект «Вчимося жити разом» було ініційовано представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, а Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) в рамках своєї ініціативи «Діти миру» виділила на його реалізацію 800 тисяч євро.

Зміст проекту та його виконавці

Представництво ЮНІСЕФ в Україні залучило до виконання проекту «Вчимося жити разом» дві організації.

Перша – це громадська організація Дитячий фонд "Здоров’я через освіту", яка виконує проект в частині впровадження освіти на засадах розвитку життєвих навичок.

З початку року автори та експерти працюють над створенням навчально-методичних матеріалів для вихователів дитячих садків і шкільних вчителів, які викладають предмет «Основи здоров’я» та розробку занять для вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів усіх вікових груп.

/Files/images/1_8_.jpg

В квітні, травні та червні представники від кожної області пройдуть навчання під час всеукраїнських тренінгів для тренерів (окремо для основної старшої; початкової школи та дошкільної освіти), а потім, у свою чергу, кожен з підготовлених обласних тренерів протягом літа навчатиме педагогів відібраних базових навчальних закладів (дитячих садків та шкіл) в своїй області.

І вже з початку нового навчального року підготовлені вихователі та вчителі навчатимуть учнів та вихованців, використовуючи розроблені матеріали.

Другим виконавцем проекту «Вчимося жити разом» є Національний Університет «Києво-Могилянська Академія», який виконує проект в частині надання психосоціальної допомоги.

В рамках проекту «Вчимося жити разом» (компонента «Ocвіта на засадах життєвих навичок») підготовлена та вийшла друком Парціальна програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років. Публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу і Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Завдяки реалізації проекту «Вчимося жити разом» діти отримують практичні навички та знання, вчаться жити без конфлікту вже з малих років. Наша мета та обов’язок – надати дітям ті навички та цінності, які їм необхідні для того, щоб жити разом без ворогів та конфліктів. Це глибока та глибинна мета проекту.

/Files/images/DSC01591.JPG

19.10. 2016 року завершився триденний тренінг на базі Балаклійського ДНЗ № 7 по підготовці вихователів-методистів та вихователів ДНЗ за програмою «Вчимося жити разом». Тренери Федоренко Наталія та Яцина Анжела в доступній формі надали теоретичні знання та практичні навички роботи з дітьми, батьками та педагогами щодо розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років. Всі 24 учасника тренінгу з Балаклійського, Борівського та Ізюмського районів відзначили високий рівень організації та проведення тренінгу.

Документи щодо проекту дивитись в меню Файловий архів.
Фотозвіт дивитись в меню Фотоальбоми
Кiлькiсть переглядiв: 94